• A- | A | A+
 • Strona główna

  Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

  zaproszenieonline ok

  Jubileuszowe spotkanie klubowe oraz finał

  24. edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu

   

  Nie dla siebie rodzimy się, lecz dla świata.

  Stanisław Staszic

   

  W dniach 18-20 października 2017 r. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku gościł niezwykłych gości - przedstawicieli szkół klubowych w Pile, Kościelcu, Miętnem, Opocznie, Grybowie, Ciechocinku i Gąbinie. 24 edycja ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu i jubileusz 30-lecia działalności Ogólnopolskiego Klubu Szkół Staszicowskich TSS pięknie zapisały się na kartach historii naszej placówki...

  Pierwszego dnia Organizatorzy zaprosili na popołudnie i wieczór wypełnione odpoczynkiem, dobrą zabawą i sztuką. Ucztę dla duszy i ciała. Można było wziąć udział w warsztatach teatralnych, fotograficznych i projektowania, zrelaksować się w czasie wieczoru filmowego, skorzystać z usług fryzjerskich oraz masażu relaksacyjnego. Spragnionych wrażeń odkrywców najciekawszych miejsc naszego miasta zaprosiliśmy na spacer po Białymstoku.

  Tradycyjnie już (tego dnia zorganizowany został Dzień Patrona) zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych do udziału w grze mającej na celu przybliżenie sylwetki patrona i historii szkoły. Jak zawsze uczestników konkursowych zmagań połączyła świetna zabawy, czekało również na nich wiele niespodzianek. W każdym zakamarku staszicowskiego królestwa śmiechu widać było biegających i wykrzykujących tajemnicze numery oraz hasła uczniów.

   

   

  We czwartek Gospodarz placówki, pan Mariusz Pęza, uroczyście rozpoczął spotkanie szkół klubowych. W imieniu Organizatorów - Ogólnopolskiego Klubu Szkół Staszicowskich TSS i Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymipowitali zgromadzonych gości prowadzący imprezę - pani Kamila Luiza Antoniuk i pan Paweł Janukiewicz oraz Zespół Muzyczny "Wolność" - uczniowie i nauczyciele realizujący wspólną pasję.

  Jednym z najważniejszych wydarzeń tego dnia było niewątpliwie uhonorowanie niezwykłym wyróżnieniem "Być Narodowi Użytecznym"dwóch gości specjalnych. Decyzją Kapituły okolicznościowy medali pamiątkowy dyplom wręczono:

  Panu Rafałowi Rudnickiemu - wiceprezydentowi Miasta Białegostoku, który wspiera placówkę w organizacji przedsięwzięć - konkursów, wernisaży prac i konferencji, ale także działaniach mających na celu rozbudowę i dostosowanie infrastruktury do potrzeb młodzieży - w tym osób niepełnosprawnych.

  Panu Józefowi Olejniczakowi - wieloletniemu dyrektorowi Muzeum Stanisława Staszica w Pile;człowiekowi, dzięki któremu patron naszej szkoły zszedł z kart historii i zaczarował kolejne pokolenia.

  Chwilę później, dzięki niezwykłemu wehikułowi i młodym, zdolnym uczestnikom konkursu, mieliśmy możliwość na chwilę powrócić w czasy, w których żył i tworzył człowiek wszechstronny, przewodnik i innowator - Stanisław Staszic.

  Część oficjalną zakończyło Posiedzenie Zarządu Głównego i Komisji Rewizyjnej Towarzystwa Szkół Staszicowskich. Po krótkiej przerwie uczestnicy spotkania wzięli udział w wycieczce krajoznawczej po ziemi białostockiej i wieczornym ognisku. W podróż po magicznym o każdej porze roku Podlasiu wielu kultur i twarzy zabrał wszystkich pan Paweł Janukiewicz.

  20 października na uczestników spotkania czekało jeszcze wiele niespodzianek. Gości powitały piękne modelki prezentujące kolekcję militarną - połączenie nowoczesności i kobiecości. Prace zostały wykonane przez uczennice kształcące się na kierunku technik technologii odzieży pod kierunkiem pani Ewy Samojlik.

  A to był jedynie początek...

  Prowadzący zaprezentowali krótki rys historyczny placówki i niezwykłe inicjatywy, które sprawiają, że jesteśmy szkołą na miarę XXI wieku - placówką nowoczesną, otwartą na wyzwania i drugiego człowieka.

  Chwilę później parkiet sali ponownie zmienił się w paryski wybieg. Inspiracją do stworzenia prezentowanej kolekcji był folk. Tradycyjny regionalny strój został jednak pokazany w nowej formie. Prace zostały przygotowane pod kierunkiem pań: Beaty Poźniak, Anny Rzemienieckiej i Joanny Żaworonek.

  Czas płynął jednak nieubłaganie...

  Zanim panowie: Bronisław Bury, Józef Olejniczak i Mariusz Pęza ogłosili wyniki i nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, w klimat epoki wprowadziły modelki prezentujące stroje i fryzury z epoki.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce - Paulina Rudalska (Opoczno)

  II miejsce - Marcin Gryko (Białystok), Marika Kolińska (Kościelec), Magdalena Parol (Miętne)

  III miejsce - Jakub Dejewski (Piła), Marta Michalak (Piła), Paulina Migacz (Grybów), Małgorzata Świętochowska (Miętne).

   

  Przed nieuchronnie zbliżającym się pożegnaniem Gospodarz placówki zaprosił wszystkich na tort, a uczniowie kształcący się na kierunku technik masażysta - pokaz masażu pod kierunkiem instruktorów praktycznej nauki zawodu.

   

  Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

  Maya Angelou

  W czasie tego wzruszającego spotkania było ich z pewnością nieskończenie wiele...

   

  Kamila Luiza Antoniuk


   


  Formularz zgłoszeniowy.

  Program ramowy spotkania.

  Program spotkania

  Dojazd do szkoły (Google maps)

  Dojazd z dworca PKP: 2, 18, 21. Wysiadamy na na przystanku Sienkiewicza (rzeka Biała)

  Dojazd do miejsca zakwaterowania.

  Dojazd z dworca PKP: proszę przejść kładką na dworzec autobusowy. Połączenia są realizowane przez busy (np: firmy: PKS Nova S.A, Voyager Trans), odjazdy co 15-20 minut

  Wirtualny Spacer
  Dobra Szkoła – Reforma Systemu Edukacji
  Krok do Biznesu
  Wojewódzki konkursu na najlepszy slogan - hasło promujące Podlasie
  Wojewódzki konkurs fotograficzny dla gimnazjalistów 'Zaklęte pod powiekami'
  Realizacja Projektów Unii Europejskiej
  Ogólnopolski Tydzień Kariery
  ZSTiO - szkoła zawodowców z pasją
  Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcacych im. Stanisława Staszica w Białymstoku • ul. Sienkiewicza 57 15-002 Białystok tel (85) 675 25 33, 675 00 77 • sekretariat@zstio.net.pl © Piotr Kiercel & Łukasz Matuszelański