• A- | A | A+
 • Strona główna

  Biblioteka - Rok szkolny 2017/2018

  Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

  Konkursu recytatorsko-fotograficznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych "Strzeż się oschłości serca"

  25 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku odbyła się gala finałowa konkursu recytatorsko-fotograficznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych "Strzeż się oschłości serca".

   

  Tym razem zwróciliśmy uwagę na twórczość Zbigniewa Herberta, gdyż w 2018 roku przypada 20. rocznica śmierci tego poety, a sejm obecny rok uchwalił Rokiem Zbigniewa Herberta.

  Honorowy patronat nad konkursem objęli: Wojewoda Podlaski oraz prezydent Miasta Białegostoku.

  Nagrodzenie młodych talentów nie byłoby możliwe bez osób, które wsparły naszą inicjatywę i ufundowały nagrody. Bardzo dziękujemy:

  - hurtowni profesjonalnych produktów fryzjerskich "Fryzella" fale, loki, koki;

  - Fabryce Wyrobów Runowych "Biruna" S. A.

  - Narodowemu Bankowi Polskiemu. Oddziałowi w Białymstoku,

  - Białostockim Zakładom Graficznym S. A.

  - Teatrowi Dramatycznemu im. Aleksandra Węgierski w Białymstoku,

  - Biuru Promocji Miasta Białegostoku,

  - Bibliotece Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Staszica w Białymstoku.

  W konkursie recytatorskim wzięło udział 39 uczniów szkół gimnazjalnych i klas 7 szkół podstawowych województwa podlaskiego. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, 5, 8, 24, 32 w Białymstoku, Publicznego Gimnazjum nr 12, 16 w Białymstoku, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Białymstoku oraz Szkoły Podstawowej w Gródku, Gimnazjum w Zabłudowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym oraz Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym zmierzyli się z poezją Zbigniewa Herberta.

  Jury w składzie Bogumiła Malewszewska-Oksztol, przedstawiciel Książnicy Podlaskiej z działu promocji i wydawnictw oraz Małgorzata Bil-Jaruzelska, zastępca dyrektora Teatru Dramatycznego w Białymstoku, wyłoniło zwycięzców:

  I miejsce - Weronika Piśmienna, uczennica Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku, zaprezentowała wiersz "Wilk i owieczka".

  II Miejsce - Wiktoria Głażewska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku za wiersz "O róży"

  III miejsce - Monika Kuźmierowska, uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Białymstoku, za wiersz "Siódmy anioł"

  Wyróżnienie otrzymała: Weronika Bieniasz ze Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku za przedstawienie wierszu "Guziki", a Aleksander Piesiecki z Publicznego Gimnazjum nr 16 w Białymstoku za wiersz "Matka".

  W konkursie fotograficznym wzięło udział 26 uczniów z 10 szkół z całego województwa: ze Szkoły Podstawowej nr 5, 9, 24 w Białymstoku, Publicznego Gimnazjum nr 16 w Białymstoku, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Białymstoku oraz Szkoły Podstawowej w Gródku, Szkoły Podstawowej w Sokołach, Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży, Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży, Gimnazjum w Zabłudowie.

  Jury w składzie: pan Piotr Mojsak - fotograf i młodzież kształcąca się na kierunku technik fotografii i multimediów oceniło nadesłane przez uczestników zdjęcia i wybrało te, które ich zdaniem najciekawiej odzwierciedliły konkursowe motto.

  I miejsce - Bartosz Kozłowski, uczeń z Publicznego Gimnazjum nr 16 w Białymstoku

  II miejsce - Aleksandra Cymek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży

  III miejsce - Natalia Karłów, uczennica Szkoły Podstawowej w Gródku

  Wyróżnienia - Wiktoria Pasiuk z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Białymstoku, Magdalena Sztok z Zespółu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Białymstoku.

  Mamy nadzieje, że wszyscy uczestnicy naszego konkursu będą mile wspominać czas spędzony w murach naszej szkoły.


   

  Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

  Konkurs plastyczny "Czytanie jest the best!"

  W kwietniu biblioteka szkolna przeprowadziła etap szkolny konkursu plastycznego "Czytanie jest the best!". Konkurs wpisuje się w działania związane ze współpracą TNBSP Oddział w Białymstoku w ramach VII Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku oraz realizację 7. Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

  Udział w konkursie wzięli:

  • Jolanta Sakowicz klasa 3a,

  • Kryspina Sosnowska klasa 4b,

  • Julia Szmittko klasa 1a,

  • Kacper Grabowski klasa1c,

  • Katarzyna Krawczuk klasa 1a,

  • Julita Gajdowska klasa 1a.

  Prace trzech pierwszych uczennic wzięły udział w etapie międzyszkolnym konkursu.

   

  Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

  "Piękna na wiosnę"

  W bibliotece szkolnej pod takim hasłem odbywały się pierwszego dnia wiosny warsztaty poświęcone pielęgnacji twarzy.

  Nie ma chyba kobiety, która nie marzyłaby o świetnej kondycji skóry, braku oznak starości i zmęczenia. Piękna i promienna cera sprawia, że wyglądamy świetnie i zdrowo, poza tym czujemy się dużo lepiej także psychicznie. Z jednej strony więc bardzo chcemy, aby cera była w jak najlepszym stanie, z drugiej jednak często poddajemy ją prawdziwym torturom. Nieodpowiednia pielęgnacja twarzy może bowiem sprawić, że tylko sobie zaszkodzimy. Skóra narażona jest na każde warunki atmosferyczne i upływający czas, a przecież to jedna z naszych wizytówek ? w końcu bardzo trudno jest ją zakryć. Dlatego dbajmy o nią i nie pozwólmy, aby na własne życzenie pogorszyć jej kondycję. Jakich błędów nie popełniać podczas pielęgnacji twarzy?

  Cennych wskazówek naszym uczennicom udzielały kosmetyczki ze szkoły Sube Beauty Expert.
  A kto ma niedosyt po spotkaniu, biblioteka szkolna poleca literaturę z działu kosmetologia.

  Warsztaty miały na celu popularyzację literatury z działu kosmetologia.

  Za fotorelację dziękujemy Karolinie Nikonowicz z klasy 2E.

   

     

  Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

  Dzień Kobiet 

  W Dniu Kobiet co 10 czytelnik mógł sobie wybrać książkę - niespodziankę.

   MG 7770

   

  Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

  "Mężczyzno! Co TY wiesz o kobietach"

  Pod takim hasłem w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Dzień Kobiet. Uczniowie i nauczyciele walczyli o tytuł ZNAWCY KOBIET. Uczestnicy musieli zmierzyć się z bardzo trudnymi pytaniami i zadaniami. Jedynym, prawdziwym znawcą kobiet został pan Michał Cylwik! Natomiast drugie i trzecie miejsce zajęli: pan Mariusz Warszycki i Dominik Dąbrowski. Gratulujemy!!!

   

     

  Strona 1 z 7

  Wirtualny Spacer
  Dobra Szkoła – Reforma Systemu Edukacji
  Krok do Biznesu
  Wojewódzki konkursu na najlepszy slogan - hasło promujące Podlasie
  Wojewódzki konkurs fotograficzny dla gimnazjalistów 'Zaklęte pod powiekami'
  Realizacja Projektów Unii Europejskiej
  Ogólnopolski Tydzień Kariery
  ZSTiO - szkoła zawodowców z pasją
  Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcacych im. Stanisława Staszica w Białymstoku • ul. Sienkiewicza 57 15-002 Białystok tel (85) 675 25 33, 675 00 77 • sekretariat@zstio.net.pl © Piotr Kiercel & Łukasz Matuszelański