• A- | A | A+
 • Strona główna

  Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

  "Czytanie rozwija rozum młodzieży,

  odmładza charakter starca,

  uszlachetnia w chwilach pomyślności,

  daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach."

  Cicero

  Biblioteka szkolna składa się z wypożyczalni i czytelni

  oraz Multimedialnego Centrum Informacyjnego.

  Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 16.00.

   W swoich zbiorach posiadamy bogaty księgozbiór z literatury beletrystycznej i popularno-naukowej; czasopisma specjalistyczne dla nauczycieli; zbiory multimedialne i audiowizualne. W czytelni zgromadzono księgozbiór podręczny. Są to encyklopedie ogólne i przedmiotowe, różnorodne słowniki do języka polskiego oraz języków obcych, poradniki, albumy, atlasy, a także książki naukowe.

  Biblioteka jest ważnym centrum informacji szkoły. Staramy się, aby była przyjazna dla uczniów oraz nauczycieli. Księgozbiór jest uzupełniany w miarę przydziału środków finansowych, a także dzięki darom od czytelników (akcja "Podaruj książkę bibliotece") oraz sponsorom. Użytkownicy mogą zgłaszać swoje uwagi dotyczące biblioteki oraz dawać propozycje zakupu nowości. Zbiory biblioteczne gromadzone są zgodnie z potrzebami uczniów i nauczycieli.

  Warsztat informacyjny biblioteki tworzą dwa katalogi: tradycyjny (kartkowy) oraz komputerowy. Biblioteka jest już skomputeryzowana. Wypożyczanie odbywa się za pomocą komputera, co znacznie przyspiesza pracę nauczycieli bibliotekarzy. Posiadamy program biblioteczny MOL.

  W nowoczesnym Multimedialnym Centrum Informacyjnym (MCI) udostępniamy 4 stanowiska komputerowe (komputery Macintosch) ze stałym dostępem do Internetu. Uczniowie bardzo chętnie wykorzystują MCI do swoich potrzeb.

  W bibliotece, jak i na tablicach znajdujących się przy wejściu do szkoły i przed biblioteką, prezentujemy sylwetki pisarzy, gazetki okolicznościowe oraz informujemy o aktualnych konkursach i innych imprezach kulturalnych.

  Biblioteka szkolna jest też miejscem rozwijania zainteresowań i talentów uczniowskich. Obok podstawowych zadań organizacyjno-technicznych: gromadzenia, opracowania i udostępniania zbiorów, biblioteka organizuje i uczestniczy w wielu przedsięwzięciach kulturalnych i imprezach szkolnych, takich jak: konkursy, wyjścia np. do teatrów, prowadzi także "inną" działalność (np. kiermasze).

  W bibliotece pracują:

  Bożena Maciejczuk

  Katarzyna Mazurek-Łajewska

  Katarzyna Wołkowycka

  Wirtualny Spacer
  Dobra Szkoła – Reforma Systemu Edukacji
  Krok do Biznesu
  Wojewódzki konkursu na najlepszy slogan - hasło promujące Podlasie
  Wojewódzki konkurs fotograficzny dla gimnazjalistów 'Zaklęte pod powiekami'
  Realizacja Projektów Unii Europejskiej
  Ogólnopolski Tydzień Kariery
  ZSTiO - szkoła zawodowców z pasją
  Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcacych im. Stanisława Staszica w Białymstoku • ul. Sienkiewicza 57 15-002 Białystok tel (85) 675 25 33, 675 00 77 • sekretariat@zstio.net.pl © Piotr Kiercel & Łukasz Matuszelański