• A- | A | A+
 • Strona główna

  news-man

  ZSTIO w Białymstoku - Aktualności

  Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

  zaproszenieonline ok

  Formularz zgłoszeniowy.

  Program ramowy spotkania.

  Program spotkania

  Dojazd (Google maps)

  Dojazd z dworca PKP: 2, 18, 21. Wysiadamy na przystanku Sienkiewicza (rzeka Biała)

  Dojazd do miejsca zakwaterowania.

  Dojazd z dworca PKP: proszę przejść kładką na dworzec autobusowy. Połączenia są realizowane przez busy (np: firmy: PKS Nova S.A, Voyager Trans), odjazdy co 15-20 minut

   

  Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

  Zapraszamy uczniów do realizacji projektów badawczo-wdrożeniowych w ramach projektu "Centrum Kompetencji BOF".

  Jeśli masz ciekawy, innowacyjny pomysł - pomożemy Ci go zrealizować!!

  Celem realizacji projektów badawczo-wdrożeniowych jest zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności, ze szczególnym naciskiem na nabycie praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizujących twórcze myślenie, edukację o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym pod kierunkiem opiekuna naukowego.

  Projekt badawczo-wdrożeniowy obejmuje 4 kategorie:

  POMOC DYDAKTYCZNA - stanowi model fizyczny lub cyfrowy wykonania urządzenia, zjawiska fizycznego: prototyp maszyny lub jej podzespołu, schemat procesów technicznych lub technologicznych, film naukowy (dydaktyczny) przydatny w danej szkole lub zespole szkół w procesie nauczania.

  POMYSŁ EKOLOGICZNY - opracowanie o charakterze badawczym i poświęcone problemom z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Tematyka prac powinna dotyczyć zagadnień związanych z przyrodą, medycyną, geografią, geologią, materiałoznawstwem oraz technikiem skutecznej ochrony środowiska,

  POMYSŁ TECHNICZNY - prace, w których wprowadzono istotne zmiany w stosunku do aktualnie istniejących rozwiązań technicznych, w użytkowanych do tej pory urządzeniach, maszynach, wyrobach oraz sposobach wytwarzania. Zaproponowane przez uczniów rozwiązania powinny wnosić oryginalne zmiany do stanu techniki m.in. poprzez zwiększenie użyteczności wyrobu, wzrostu wydajności pracy, pełniejszego wykorzystywania środków produkcji

  USPRAWNIENIA SOFTWEROWO-TECHNICZNE - ciekawe użyteczne pomysły dotyczące programów komputerowych, aplikacji, które w ścisłym powiazaniu z urządzeniami technicznymi nadają się do praktycznego wykorzystania w szkole, małym lub średnim przedsiębiorstwie, bądź na uczelni.

   

  Więcej…

     

  Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

  OGŁOSZENIE!

  Absolwenci technikum mają możliwość kontynuacji nauki w Wyższej Szkole Menedżerskiej, ul. Sobieskiego 3a w Białymstoku na studiach I stopnia kierunek menedżer branży odzieżowej.

  Informacje na stronie:  www.wsm.bialystok.pl

     

  Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

  "Szkołę tworzą ludzie, którzy na co dzień uczą się w niej i pracują. Bez względu na to, jak będzie się ona zmieniać, i czy zmiany będą wprowadzane z Naszej inicjatywy czy też w wyniku czynników zewnętrznych, to właśnie ludzie są najważniejsi. Dlatego warto badać potrzeby wszystkich członków szkolnej społeczności i wspólnie planować rozwiązania." - to motto programu Szkoła z klasą, które starają się realizować nauczyciele naszej szkoły, wdrażając szereg działań integrujących społeczność szkolną.

  Kolejny certyfikat to potwierdzenie tego, że zmieniamy się, działamy i dostosowujemy do zmieniających się realiów. Wciąż jednak pozostajemy otwarci na nowe - ZSTiOzOI to po prostu SZKOŁA Z KLASĄ!

  Więcej…

     

  Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

  Akcja "Sprzątanie świata"

   

  Już po raz 24. odbyła się w Polsce akcja Sprzątanie świata - w tym roku pod hasłem Nie ma śmieci - są surowce. Celem tej edycji jest zwrócenie uwagi na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie powinny one kończyć jako "śmieci" - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów można je ponownie wykorzystać (będą wówczas funkcjonować jako zasób w gospodarce o obiegu zamkniętym, albo jako rzeczy "z drugiej ręki" służyć innym).

   

  Więcej…

     

  Strona 1 z 68

  Wirtualny Spacer
  Dobra Szkoła – Reforma Systemu Edukacji
  Krok do Biznesu
  Wojewódzki konkursu na najlepszy slogan - hasło promujące Podlasie
  Wojewódzki konkurs fotograficzny dla gimnazjalistów 'Zaklęte pod powiekami'
  Realizacja Projektów Unii Europejskiej
  Ogólnopolski Tydzień Kariery
  ZSTiO - szkoła zawodowców z pasją
  Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcacych im. Stanisława Staszica w Białymstoku • ul. Sienkiewicza 57 15-002 Białystok tel (85) 675 25 33, 675 00 77 • sekretariat@zstio.net.pl © Piotr Kiercel & Łukasz Matuszelański